plaża

Wypoczynek na plaży czy w górach

Władze samorządowe miejscowości wypoczynkowych nie tylko inwestują w bazę noclegową i gastronomiczną, stawiają również na bezpieczeństwo  przyjeżdżających na ich teren turystów. Najwyraźniej widoczne jest to w miejscowościach nadmorskich, gdzie w okresie letnim zwiększona jest ilość patroli policyjnych w okolicach lokali rozrywkowych, zwłaszcza nocą.  Na plażach, strzeżonych, gdzie przebywa najwięcej turystów z dziećmi, z daleka widoczne są stanowiska ratowników, którzy śpieszą z pomocą każdemu, kto jej potrzebuje. W tym względzie wyróżnia się Rewal, jedna z atrakcyjniejszych miejscowości nadmorskich.

Kiedy mamy wynajęty noclegi w Rewalu, jesteśmy bezpieczni, to możemy udać się na Taras Widokowy, skąd rozpościera się przepiękny widok na otwarte morze i stamtąd oglądać cudowne wschody i zachody słońca. Ponieważ pokoje w Rewalu są w bliskim sąsiedztwie morza, możemy to robić podczas całego tam pobytu. Szum fal i łagodna bryza każdego wprawi we wspaniały nastrój , który będzie można potęgować w licznych kawiarenkach przybrzeżnych, ponieważ miejscowe puby, lokale i ogródki raczą turystów nastrojową muzyką. A żelaznym repertuarem muzyków licznie przybywających do Rewala są szanty.

Na miejsce noclegu w Rewalu wracamy podekscytowani, pełni wrażeń i szczęśliwi. Po drodze do pokoju w Rewalu należy koniecznie wstąpić do smażalni ryb, bo to tak, jakby być w Rzymie i nie widzieć papieża. W Rewalu są świetne smażalnie ryb7, które też sami możemy kupić prosto z kutra rybackiego.  Ryby w Rewalu podawane są na wiele sposobów, warto by było spróbować choć kilka. W powietrzu unosi się słodki zapach wędzonych makreli, czy dorszy. Jest to niewątpliwie atut tego miejsca, bo duża ilość punktów  gastronomicznych powoduje dużą konkurencje, a co za tym idzie niezbyt wygórowane ceny oferowanych przez nie dań. Podobnie rzecz się ma, gdy idzie o wszelkiego rodzaju salony gier, czy place zabaw, na których udostępniane są dzieciom urządzenia płatne. Chociaż wiadomo,  że na wczasach nikt  zbytnio nie oszczędza.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *